Tata starannie wybrał szopka babcia dała nowe rodziców

Tata starannie wybrał szopka babcia dała nowe rodziców z ich rąk haftowaną pościel dla małych poduszki i koce – wszystko próbowali zorganizować postelku nowego członka rodziny tak, że spał tam wygodnie i szczęśliwie. Drżąc położyłeś dziecko, gdzie spędziłaby swoją pierwszą noc w życiu, ale po chwili okazało się, że ma własną opinię na ten temat. Dzieciak chce spać z matką.
Nawet jeśli dziecko jest zdrowe i nie ma żadnych szczególnych trudności w przystosowaniu się do życia w nowych warunkach – problemów trawiennych i nerwowych, objęcia Mama są spokojniejsze i łatwiejsze dla niego. Sytuacja znana wielu: jak ścisłe dziecko śpiące w łóżeczku, ale nie przechodzi i pół godziny, ponieważ ponownie czujny i wymaga uwagi. A co zrobić, jeśli opuścisz dziecko z rąk, jest prawie niemożliwe – krzyki. W ciągu dnia możesz położyć się zrelaksować się z nim, ale co robić w nocy? Aby spać z dzieckiem lub osobno? Ktoś twierdzi, że dziecko powinno się nauczyć odpoczynku oddzielnie od samego początku, a ktoś, wręcz przeciwnie, zacznie dowodzić, że wspólne marzenie jest najlepszym sposobem na zbliżenie się. Być może nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie i nie może być. Ponieważ, podobnie jak wszystko inne, związane z dziećmi, każda matka decyduje indywidualnie, po raz pierwszy czytając z różnymi opiniami i badaniami.

Wspólnie korzystamy z wspólnego marzenia z dzieckiem 1

1. Pierwszy i bardzo ważny „za” – to, że nie musisz się obudzić i wstać wiele razy. Każda mama wie, że wsiadając w środku nocy, a nawet gdzieś pożywić dziecko – to jest bardzo męczące! Podczas wspólnego snu można po prostu chwycić klatkę piersiową dziecka i dobrze spać. Dotyczy to przypadków dzieci, które są na sztucznym karmieniu. Wszystkie niemowlęta, niezależnie od tego, czy matka ma mleka, czy nie, mają spać razem. Zobacz na przykład młode zwierzęta. Przecież oni, podobnie jak ludzie, nie mają obsesji: co robić i dlaczego. Oni po prostu przestrzegają swoich instynktów. W naszych dzieciach, niezależnie od rodzaju karmienia, zachodzi odruch odsysania.

2. Innym „za” jest spokój dziecka. Jednak wiele matek zignorowało ze względu na to, że chcesz spać bardziej mocno, a argumenty nie wyglądają wystarczająco przekonująco: „Cóż, spał!”. Odwołajmy się również do podobnych pojęć, takich jak intymność psychiczna, uczucie matki, uczucie, i tak dalej. Dziecko obok matki czuje się chronione, co oczywiście jest bardzo ważne dla dalszego kształtowania osobowości. Przecież wiele obaw i kompleksów jest konsekwencją niespełnionych potrzeb dziecka. Eksperci uważają, że psychologia dziecka, jeśli dziecko budzi się w środku jedną noc (nawet jeśli to trwa tylko kilka minut), jego umysł jest pod wpływem stresu – „I został rzucony, muszę poradzić sobie” W kółko to uczucie staje się normą, aw najgorszych przypadkach może przekształcić się w alienację, zanurzanie się w sobie. W dorosłym życiu można to wyrazić obojętnością i zimnym nastawieniem wobec ludzi. Konsekwencje takich „obelg” mogą być bardzo różne – nie przewidujesz. Więc nie przegap okazji, aby dzielić się ciepłem i uczuciem dziecka nawet w nocy. Zwłaszcza jeśli dziecko narodziło się przedwcześnie, otrzymało uraz urodzeń lub urodziło się przy użyciu cesarskiej sekcji. Takie dzieci potrzebują matki bardziej pieszczotliwie.

3. Znani amerykańscy pediatrzy William i Marta Sears – małżonkowie, którzy wychowali ośmioro dzieci, są przekonani, że „dzielenie się marzeniem”, jak to nazywają, rodzice i dzieci są po prostu konieczne. Szczególną uwagę należy zwrócić na tych, których dzieci słabną i zyskują na wadze. Aby rozwiązać ten problem, dzieci takie miały zalecić od ostatniego stulecia pozdrowienie z mamą lekarską. Praktyka pediatryczna wskazuje również, że u dzieci śpiących z matką nie ma nieprawidłowości w poziomie tlenu we krwi i nieprawidłowego oddychania.

4. Prolaktyna hormonalna odpowiedzialna za ilość mleka jest produkowana głównie w nocy. Odsysanie nocy zapewnia dobrą laktację.

Nawiasem mówiąc, wiele narodów nawet nie dyskutuje o wspólnym śnie. Zasadniczo jest to oczywiście różne grupy etniczne: Indianie, Afrykanie, Indianie, Balijczycy. Mongołowie i Uzbekowie są bliżej nas. Może dlatego, że nie są zepsute, jak Europejczycy, przez owoce cywilizacji i wciąż prowadzone przez nieodłączne instynkty natury. W końcu, jeśli o tym myślisz – dlaczego dzieci, które śpią w swoich łóżeczkach, zasnęły z objęciami pluszowych zabawek? Tak, bo tylko muszą zasnąć, polegać na kimś! Oczywiście, lepiej, jeśli to mama, ale jeśli to nie ma, to niech będzie przynajmniej zabawka.

Oczywiście jest to dalekie od wszystkich pozytywnych aspektów, a każda matka może dodać do tej listy kilka powodów, dla których dziecko musi spać razem. Na przykład szczęście zarówno podczas przebudzenia.

Czytaj o Sklep dla dzieci Banaby

Reklamy